Kacper Majchrzak, Anna Dowgiert , Marcin Stolarski - Warciarze rosną w siłę!

Opublikowano: 25/10/2016

Kacper Majchrzak, Anna Dowgiert , Marcin Stolarski - Warciarze rosną w siłę!

Mamy przyjemność przedstawić nowych zawodników sekcji pływackiej w kategorii młodzieżowiec i senior.

Anna Dowgiert reprezentująca do tej pory WKS Śląsk Wrocław, oraz Marcin Stolarski wywodzący się z Żoliborza w Warszawie - od września podjęli współpracę z naszym szkoleniowcem Michałem Szymańskim, dołączając do Kacpra Majchrzaka zasilili grono pływackiej drużyny Warty Poznań.

Co, oprócz doskonałych warunków treningowych, które zapewniła poznańska Warta, skłoniło czołowych zawodników polskiego pływania do przeprowadzki do Poznania, można dowiedzieć się oglądając krótki wywiad telewizyjny, w którym olimpijczycy z Rio de Janeiro mieli okazję się wypowiedzieć. http://poznan.tvp.pl/27367805/16102016  (wywiad z pływakami i trenerem około 13 minuty reportażu). Trzymając kciuki za dalszy rozwój sportowy całej trójki olimpijczyków serdecznie zapraszamy do śledzenia i przeglądania informacji ukazujących się na naszej stronie internetowej, a także na facebook.com/KSWARTAPOZNAN

 

Anna Dowgiert – od lat czołowa pływaczka w Polsce. Ania specjalizuje się w dystansach sprinterskich, dwukrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich (Londyn oraz Rio de Janeiro), do których kwalifikowała się na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Mimo wyraźnej specjalizacji, Dowigert nie boi się wyzwań dlatego będzie realizowała program, który pomoże jej aby kwalifikacja olimpijska na Igrzyska w Tokio została wypełniona również na dystansie dwa razy dłuższym. Wielokrotna rekordzistka i mistrzyni Polski, pochodząca z Białegostoku zadomowiła się już w Poznaniu rozpoczynając treningi, kontynuuje również naukę na poznańskiej uczelni.

 Anna Dowgiert

Marcin Stolarski – żabkarz!  Styl klasyczny to najtrudniejszy styl pływacki, pełen detali i szczegółów,  które w mistrzowski sposób może opanować naprawdę dobry pływak. Olimpijczyk z Rio wielokrotny rekordzista Polski na swoich koronnych dystansach pływa już w Poznaniu. Plany Marcina są ściśle sprecyzowane, to kolejna indywidualna kwalifikacja i walka o najwyższe cele na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Do tego czasu pływak reprezentujący poznańską Wartę, będzie kwalifikował się do imprez międzynarodowych zdobywając doświadczenie pod okiem naszego szkoleniowca.

 Marcin Stolarski