Florecistki Warty - Muszkieterowie zdobyły tytuł Mistrzyń Polski Juniorek

Opublikowano: 05/02/2018

W miniony weekend (3-4 lutego 2018) w Rydzynie i Lesznie obyły się Mistrzostwa Polski Juniorów we florecie. Tyły to bardzo udana impreza dla Warty – Muszkieterowie Poznań ponieważ nasze zawodniczki zdobyły w niej aż trzy medale. W turnieju indywidualnym srebrny medal zdobyła Katarzyn Matysiak, a na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Wisoky. Pogromczynią naszych florecistek okazała się późniejsza mistrzyni i liderka rankingi PZS – Renata Tomczak z IKS Leszno. Warto odnotować wysoką pozycje w turnieju indywidualnym (12) kolejnej florecistki Warty – Muszkieterowie – Zofii Bronikowskiej.
W drugim dniu mistrzostw rozegrany został turniej drużynowy, w którym  florecistki Warty – Muszkieterowie Poznań w składzie: Zofia Bronikowska, Emilia Kręc, Katarzyna Matysiak oraz Weronika Wisoky wywalczyły tytuł Drużynowego Mistrza Polski juniorów we florecie. Nasze zawodniczki, które po turnieju indywidualnym rozstawione były z numerem jeden w trakcie turnieju pokonały zespoły IKS Leszno, Wrocławianie oraz KS AZS AWFiS Gdańsk.